Historie

2023

Na jaře se uskuteční první koncert dlouho připravovaného projektu Two Faces of Rock společně s kapelou The Cello Boys. Během roku se kapela zaměřuje převážně na nahrávání druhého alba.

2022

V únoru začínají natáčet první singl v češtině ve White Chicken Studio u Daniela Škráška. Během půl roku pracují intenzivněji na nových písních a textech, na kterých se také podílí zpěvák kapely Votchi Alex McBeat. V září vydávají nový videoklip na singl Plamen nezhasíná a o měsíc později přidávají další singl Tak moc si přeju. 

2021

Během stále běžících covidových opatření je kapela nucena nevystupovat. Díky této příležitosti se věnují práci na nových písničkách. Na jaře odchází spoluzakladatelka kapely zpěvačka Ilona Vintrová. Během následujícího půl roku si kapela dává pauzu a aktivně začne pracovat až na podzim s téměř kompletně novou sestavou - Ivana Harazimová (zpěv), Tomáš Bureš (kytara), Daniel Pospíšil (bicí). Společně pracují na nových písničkách a připravují dema pro nové album.

2020

Díky skvělému umístění z loňské soutěže Skutečná Liga se tento rok těšil na mnoho vystoupení, které však z kraje jara byly následkem covidových opatření zrušeny. V létě se jim podaří vyhrát soutěž o natočení fotbalové hymny pro mládežnický turnaj Ondrášovka CUP. Hymna nese název "Nejsi v tom sám" a stala se během turnaje velmi populární. Na podzim z kapely odchází kytarista Lukáš a bubeník Josef a na krátkou chvíli je zaskakují Vít Melichar (kytara) a Zdeněk Buš (bicí).

2019

V únoru natáčejí v mosteckém studiu Ponte čtyři nové skladby, v dubnu pak na jednu z nich, Makes Me Wanna Cry, vzniká jejich druhý videoklip. Přes léto se zúčastňují několika hudebních festivalů a současně se intenzivně připravují na účast v soutěži Skutečná liga a na další podzimní a zimní koncerty. 9.listopadu představují veřejnosti v "domovském" klubu Jižák svůj nový klip a ve zkušebně pracují na novém materiálu a koncertním programu na rok 2020. V celonárodní soutěži Skutečná Liga 2019 vybojovali v prosinci 2. místo společně s oceněním "kytarista roku 2019".

2018

19. ledna vydávají jejich debutové album na pulty internetových obchodů jako Spotify, Google play, Itunes, atd. Vznikají také nové písně a 13.4. proběhne křest CD, který oficiálně uzavře jejich dvouletou práci. Na podzim vydávají první videoklip na píseň Prayer For Love. 

2017

Na začátku roku se kapele přidává kytarista Claudio a o pár dnů později se připojí bubeník Pepa Rajtr. Claudio a Marek v květnu odcházejí a na post kytary se dostává Lukáš Fleischhans. Po více než roční pauze se opět dostávají na pódia...

2016

Na jaře začínají natáčet debutové album v Hradci Králové. V tomto období se ke kapele přidá klávesista Marek Šrámek. Bubeník Vojtěch Hýbl opouští kapelu a nahrazuje ho Jan Strejček, který pro album nahraje pouze bicí part. Kapela se do konce roku stále potýká s výměnami a hledáním členů.

2015

Kapela v tomto roce natočila další dema a více koncertují a soutěží. V červnu se např. ukazují na festivalu Votvírák na Kiss Delta Stage. Na podzim se přihlašují do soutěží kapel Skutečná Liga a GBOB. V obou soutěžích se probojují do finále mezi 10 kapel ČR. Po soutěži opouští kapelu Tomáš Král a Vít Kodeš. Na soutěži GBOB se kapela setká s producentem Danielem Škráškem (Argema) a zpěvačkou Beatrice Todorovou (Abba Stars). 

2014

Martin z kapely odchází a nahrazuje ho kytarista Juan Hernandez. Ten však kapelu později opouští a na jeho místo přichází kytarista Petr Svoboda, který s kapelou na jaře nahrává 4 dema. Dne 17. května mají první koncert na festivalu Karmelfest v Mladé Boleslavi. V září odchází Petr Svoboda a s kapelou začne vystupovat Tomáš Král. V tomto roce se začínají ukazovat na festivalech a také zkusí soutěž kapel Silvercup.

2013

4. listopadu začala první zkouška s názvem InAction v pražském klubu Paliárka. Zpěvačka Ilona Vintrová, baskytarista Václav Hořák, kytaristé Vít Kodeš a Martin Vintr a bubeník Vojtěch Hýbl. 

2012

Setkání Vaška Hořáka a Martina Vintra na Pražské konzervatoři vedlo k založení kapely. Původní verze názvu kapely bylo ,,InSactious", nakonec se název ustálil na InAction.