Historie

2012

Setkání Vaška Hořáka a Martina Vintra na Pražské konzervatoři vedlo k založení kapely. Právě Martin Vintr přejmenoval kapelu z původního názvu InSactious (název prvního nápadu, který vymyslel Vašek v roce 2010) na InAction.

2013

4. listopadu začala první zkouška s názvem InAction v pražském klubu Paliárka. Zpěvačka Ilona Vintrová, baskytarista Václav Hořák, kytaristé Vít Kodeš a Martin Vintr a bubeník Vojtěch Hýbl. 

2014

Martin z kapely odchází a nahrazuje ho kytarista Juan Hernandez. Ten však kapelu později opouští a na jeho místo přichází kytarista Petr Svoboda, který s kapelou na jaře nahrává 4 dema. Dne 17. května mají první koncert na festivalu Karmelfest v Mladé Boleslavi. V září odchází Petr Svoboda a s kapelou začne vystupovat Tomáš Král. V tomto roce se začínají ukazovat na festivalech a také zkusí soutěž kapel Silvercup.

2015

Kapela v tomto roce natočila další dema a více koncertují a soutěží. V červnu se např. ukazují na festivalu Votvírák na Kiss Delta Stage. Na podzim se přihlašují do soutěží kapel Skutečná Liga a GBOB. V obou soutěžích se probojují do finále mezi 10 kapel ČR. Po soutěži opouští kapelu Tomáš Král a Vít Kodeš. Na soutěži GBOB se kapela setká s producentem Danielem Škráškem (Argema) a zpěvačkou Beatrice Todorovou (Abba Stars). 

2016

Na jaře začínají natáčet debutové album v Hradci Králové. V tomto období se ke kapele přidá klávesista Marek Šrámek. Bubeník Vojtěch Hýbl opouští kapelu a nahrazuje ho Jan Strejček, který pro album nahraje pouze bicí part. Kapela se do konce roku stále potýká s výměnami a hledáním členů.

2017

Na začátku roku se kapele přidává kytarista Claudio a o pár dnů později se připojí bubeník Pepa Rajtr. Claudio a Marek v květnu odcházejí a na post kytary se dostává Lukáš Fleischhans. Po více než roční pauze se opět dostávají na pódia...

2018

19. ledna vydávají jejich debutové album na pulty internetových obchodů jako Spotify, Google play, Itunes, atd. Vznikají také nové písně a 13.4. proběhne křest CD, který oficiálně uzavře jejich dvouletou práci. Na podzim vydávají první videoklip na píseň Prayer For Love.